Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Boeing dostarcza pierwszy samolot testowy Super Hornet dla Blue Angels

Boeing dostarczył pierwszy samolot testowy Super Hornet dla U.S. Navy’s Blue Angels. Niemalowany samolot wchodzi teraz w fazę testów i oceny lotu w Naval Air Station Patuxent River w Maryland. Boeing spodziewa się dostarczyć 11 sztuk do eskadry w 2020 roku.

„Super Hornet to kultowa reprezentacja doskonałości w lotnictwie morskim”, powiedział ret. Admirał Pat Walsh, wiceprezes US Navy & Marine Corps Services for Boeing. Walsh latał z Blue Angels od 1985 do 1987 roku jako Lewy Skrzydłowy (# 3) i Slot Pilot (# 4). „Ponieważ Boeing nadal wspiera flotę operacyjną Super Hornet marynarki wojennej, cieszymy się, że platforma wchodzi w krytyczną fazę podróży do dołączenia do zespołu.”

Eskadra demonstracyjna latała samolotami Boeing lub Boeing-Heritage od ponad 50 lat, zaczynając od F-4J Phantom II w 1969 roku, a następnie przenosząc się do A-4F Skyhawk. Zespół obecnie używa F/A-18A-D Hornet.

Boeing przekształca F/A-18 Hornets i Super Hornets w Blue Angels w zakładzie firmy Cecil Field w Jacksonville na Florydzie. Główne modyfikacje obejmują dodanie zbiornika oleju do układu wytwarzania dymu, układów paliwowych, które umożliwiają latanie statku powietrznego w pozycji odwróconej przez dłuższy czas, kompatybilnych z cywilami urządzeń nawigacyjnych, kamer i regulacji środka ciężkości samolotu.

Boeing jest największą na świecie firmą lotniczą i wiodącym dostawcą komercyjnych samolotów, systemów obronnych, kosmicznych i bezpieczeństwa oraz usług globalnych. Jako wiodący eksporter w USA firma obsługuje klientów komercyjnych i rządowych w ponad 150 krajach. Bazując na dziedzictwie wiodącej pozycji w branży lotniczej, Boeing nadal jest liderem w dziedzinie technologii i innowacji, zapewnia swoim klientom i inwestuje w ludzi i przyszły rozwój.

źródło informacji: Boeing