Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Boeing dostarcza pierwsze F/A-18 Block III Super Hornet dla US NAVY.

Boeing dostarczył dwa F/A-18 Block III Super Hornet dla amerykańskiej marynarki wojennej w celu przetestowania w locie. Jeden odrzutowiec to jednomiejscowy model E, a drugi to dwumiejscowy model F.

„Samolot będzie wykorzystywany do testowania przydatności lotniskowca i testowania integracji wszystkich komponentów systemu misji bloku III”, powiedział Steve Wade, wiceprezes Boeinga ds. Programów F/A-18 i EA-18G. „Te odrzutowce zapewnią załogom dużo czasu na zapoznanie się z nowymi systemami nowej generacji przed otrzymaniem operacyjnych samolotów.”

Marynarka wojenna wykorzysta samolot do zapoznania pilotów z nowym wyświetlaczem dotykowym o przekątnej 10 cali na 19 cali i przetestuje możliwości oferowane przez ulepszoną sieć.

Oprócz tych ulepszeń, konfiguracja Block III dodaje ulepszenia możliwości, które obejmują większy zasięg, zmniejszoną sygnaturę radaru i ulepszony system komunikacji. Resurs myśliwca również zostanie przedłużony z 6000 godzin do 10 000 godzin.

W ubiegłym roku Boeing otrzymał kontrakt z marynarki wojennej na 78 Block III Super Hornet. Zespoły testowe Boeinga i Marynarki Wojennej latały również zgodne z wymaganiami prototypy zbiorników paliwa.


Źródło informacji: Boeing