Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Leonardo dołącza do „Listy Klimatycznej A” organizacji CDP.

Rzym, grudzień 2020 roku – Firma Leonardo dołącza do „Listy Klimatycznej A 2020” prowadzonej przez działającą nie dla zysku międzynarodową organizację CDP (poprzednio znaną pod nazwą Carbon Disclosure Project). Lista obejmuje wiodące organizacje na świecie – spośród przeanalizowanych: ponad 5800 spółek – w zakresie walki ze zmianami klimatu. Spółki umieszczone na liście są oceniane z uwzględnieniem informacji na temat wpływów, ryzyk oraz szans związanych ze środowiskiem, ujawnionych na wniosek ponad 515 inwestorów zarządzających aktywami o wartości ponad 106 bilionów dolarów.

Awans na szczyt rankingu stanowi uznanie dla zaangażowania koncernu Leonardo na rzecz redukcji emisji, eliminacji ryzyk związanych ze zmianami klimatu oraz realizacji uważnej strategii środowiskowej; ze szczególnym zwróceniem uwagi na badania i wdrożenie innowacyjnych technologii przez spółkę: od wykorzystywania zaawansowanych materiałów dla uzyskania bardziej zrównoważonej mobilności powietrznej, po rozwiązania dla obserwacji i monitoringu Ziemi.

„Dołączenie do „Listy A” to nagroda dla koncernu Leonardo za zaangażowanie w walkę ze zmianami klimatu poprzez zarządzanie możliwymi ryzykami oraz wykorzystywanie możliwości oferowanych przez najbardziej zaawansowane technologie”, stwierdził Alessandro Profumo, CEO Leonardo. „Począwszy od naszych planów przemysłowych po innowacyjne rozwiązania na rzecz przeciwdziałania i dostosowania się do zmian klimatu, koncern Leonardo jest zaangażowany w działania na rzecz zrównoważonego wzrostu mając na uwadze ludzi oraz naszą planetę”.

Zrównoważony rozwój stanowi integralny element planu strategicznego „Be Tomorrow – Leonardo 2030”, który promuje odnowione podejście do uwzględniania kwestii biznesowych, ładu korporacyjnego, wpływu społecznego i czynników środowiskowych w perspektywie długofalowej i w zgodzie z Celami Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030 ONZ.

Dołączenie do czołówki rankingu CDP jeszcze bardziej potwierdza wzrost Leonardo pod względem zrównoważonego rozwoju. Ostatnio, spółka ponownie uzyskała  potwierdzenie swojej roli jako lidera przemysłowego w sektorze lotnictwa i obronności w rankingu zrównoważonego rozwoju Dow Jones Sustainability Indices, a także została uznana za cześć Global Compact Lead ONZ z wiodącą rolę w zakresie tej inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju i współpracy międzynarodowej.

 


źródło informacji: Leonardo