Jeżeli oglądając Top Gun, marzyłeś by choć raz poczuć się jak pilot myśliwca, czas przestać marzyć. Polski odrzutowy samolot szkolno-bojowy TS-11 Iskra bis D czeka na Ciebie!

Niebanalny prezent dla Ciebie lub kogoś bliskiego. Dzień z życia pilota wojskowego samolotu odrzutowego TS-11 Iskra.

Fundacja Biało-Czerwone Skrzydła (www.bialoczerwoneskrzydla.org / fbsc.pl) nie przestaje zaskakiwać swoją wizją i co warte podkreślenia – konsekwencją realizacji celów! Samoloty takie jak TS-11 Iskra, AN2, czy PLZ 101 Gawron zyskują dzięki nim nowe życie, a razem grupą 3AT3 Formation Flying Team można podziwiać je podczas wielu pokazów lotniczych. Dzięki zaangażowaniu FBCS polska myśl techniczna cały czas jest promowana nie tylko w Polsce, lecz w całej Europie. Loty zapoznawcze FBCS.pl

Więcej…

Leonardo: AW169 w sektorze energetycznym

Rzym, 11­/2021 – Lekki dwusilnikowy śmigłowiec AW169 koncernu Leonardo dodatkowo wzmacnia swoją obecność na rynku światowym i potwierdza sukces odniesiony w sektorze energetycznym poprzez sprzedaż czterech śmigłowców firmie Bestfly z Angoli. Umowa ta oznacza wejście AW169 na rynek afrykański wraz z pierwszym zakupem od głównego lokalnego operatora.

Wprowadzenie 4,6/4,8-tonowego śmigłowca AW169 stanowi znaczący impuls dla operacji lotniczych Bestfly w Angoli. Przewoźnik będzie realizował transport pasażerów i sprzętu w przemyśle energetycznym wykorzystując najnowsze technologie i awionikę nawigacyjną/misyjną, najnowsze standardy certyfikacji i bezpieczeństwa, wyjątkową wydajność, największą kabinę w swojej kategorii oraz nowoczesne podejście do serwisowania.

"Ten kontrakt jest kamieniem milowym dla BestFly w jego strategii zrównoważonego wzrostu. Chcielibyśmy podziękować koncernowi Leonardo za jego ogromne wsparcie w realizacji tego kontraktu. Jesteśmy przekonani, że AW169 będzie świetnym uzupełnienie naszej floty, zwiększając możliwości naszych operacji morskich i lądowych. Chcielibyśmy również podziękować naszym klientom za ich ciągłe wsparcie i zaufanie, co pozwala nam na dalszy wzrost w przyszłości" ogłosiła firma Bestfly.

Zamówienia i opcje na prawie 290 śmigłowców AW169 zostały podpisane do tej pory przez ponad 90 klientów w ponad 30 krajach na całym świecie dla szerokiego zakresu zastosowań, w tym takich jak: pogotowie lotnicze, pilnowanie porządku publicznego, transport członków zarządu / korporacyjnego i transport morski, elektroniczne zbieranie informacji, szkolenia, misje wojskowe i użyteczności publicznej. W sektorze energetycznym, poprzez wspieranie firm wydobywających ropę naftową i gaz czy farm wiatrowych, AW169 już odniósł ogromne sukcesy w Europie i na Bliskim Wschodzie. Na całym świecie dostarczono ponad 130 maszyn, które mają na koncie ponad 90 000 godzin nalotu.


Źródło informacji: Leonardo